Teman Daisy

Daisy M. Silanno

IT Вакансії

Хочу Стати Backend-розробником: Що Треба Знати Та Вміти

Ключовою необхідністю при розробці сучасного програмного забезпечення є контроль версій коду. Тому знання Git на сучасному етапі є необхідністю для будь-якого програміста”, – каже PHP Developer компанії Default Value Ігор Собченко. Application Programming Interface – це частина сервера, з якою безпосередньо взаємодіє клієнт. І коли йдеться лише про один сервер та одного клієнта у вакуумі – все здається досить простим.

back-end розробник це

Приміром, якщо ви заповнюєте авторизацію на сайті, то після натиснення кнопки авторизації frontend закінчується і починається backend. Все просто – ваш запит про авторизацію надсилається на сервер, де обробляється отримана від вас інформація і реєструється новий користувач. Ну а потім знову «спрацьовує» frontend, що ви й побачите на екрані монітора, планшета чи смартфона. Backend-частина сайту – це код, який виконується на сервері, звідки ви завантажуєте сайт або інтернет-сервіс. Ваш запит потрапляє на сервер, який здійснює пошук інформації в базі даних і формує відповідь на ваш запит.

Професія Backend Розробник

За результатом етапу розробки, ретельно тестуємо готовий продукт, перевіряючи його на предмет відповідності технічному завданню. Після того, як переконаємося, що продукт відповідає ТЗ, передаємо його замовнику в продакшн. Отже, бекенд-розробник – це професія для тих, хто полюбляє “копати вглиб”, вчитися новому, вирішувати проблеми та отримувати професійні виклики.

Це так, але зазвичай великий бізнес хоче мати власну систему обліку й керування з можливістю тонко підлаштувати її під свої потреби. Щодо кар’єрного шляху, то backend-розробники зазвичай починають свій шлях на позиції Junior, на якій поглиблюють свої навички. Після цього йде перехід до рівня Middle, де завдання стають складнішими, а відповідальність – вищою. Досвідчені розробники часто займають позицію Senior, відіграючи вирішальну роль у команді та допомагаючи початківцям.

Читання новин, перегляд відео, онлайн ігри – все, що ми бачимо на екрані телефону, комп’ютера – це фронт-енд, а за його “невидиму” частину відповідає бек-енд. Класичні етапи росту розробника — Trainee, Junior, Middle, Senior і Lead. Медіани зарплат для цих позицій можна дізнатися, переглянувши актуальні вакансії або дослідження на спеціалізованих ресурсах, наприклад на DOU. У серйозних компаніях backend розробнику з відповідним досвідом можуть запропонувати аж до тис. Щоб стати Backend-розробником, зазвичай необхідно мати технічну освіту за напрямами комп’ютерні науки або інформаційні технології. Однак, є приклади успішних розробників без формальної освіти.

Тому надалі я й не відхилявся від того, що «зайшло» з першого разу. Це лише деякі з найпопулярніших мов програмування, які можуть використовуватися бекенд розробниками. Вибір мови залежить від вимог проекту, досвіду розробника та інших факторів. Бекенд зазвичай працює на сервері, тоді як фронтенд працює у браузері користувача. Головне завдання кожного бекенд-розробника – це саме створення цієї невидимої, але такої важливої частини програмного забезпечення. Все, що ховається за гарною формою, має ефективно працювати, лише тоді проект може вважатися успішним.

  • Потім вступив у виш на відповідну спеціальність, але не полишало відчуття, що ми займаємося чимось, що не принесе корисних для професії знань.
  • Крім того, важливо бути знайомим із системами управління базами даних, наприклад, SQL для роботи з реляційними базами даних або NoSQL для роботи з базами даних на кшталт MongoDB або Redis.
  • Також необхідно бути ініціативним і вміти відстоювати свої думки.
  • Головне – не зупинятись і просто зробити перший крок.
  • Розробники бекенда також займаються створенням та оптимізацією баз даних, забезпеченням безпеки програми, масштабуванням та управлінням інфраструктурою програми.

Можна розпочати з онлайн курсів на Udemy чи Coursera. Якщо є можливість, піти на офлайн курси по NodeJS. Можете одразу пробувати писати свій чатбот – це пришвидшить ваше навчання і ви навчитеся використовувати знання на реальному проекті”, – говорить Backend Team Lead команди Master of Code Валентин Мезенцев. Працюю майже за фахом (закінчив НАУ за спеціальністю «автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»), але вважаю себе самоуком. Почав самостійно вивчати програмування ще в одинадцятому класі. Потім вступив у виш на відповідну спеціальність, але не полишало відчуття, що ми займаємося чимось, що не принесе корисних для професії знань.

Center Back-end Developer (php, Laravel)

Знову ж таки об’єм таких завдань залежить від того, чи є на проєкті DevOps інженер. Якщо є, то весь сенс завдання зводиться до натискання кнопки у системі автоматичного деплойменту. Якщо ні, то в обов’язки розробника може входити й налаштування самого оточення, налаштування білд системи та системи автоматичного деплойменту. У цьому пункті варто відмітити, що об’єм та глибина тестування залежить від підходу у конкретній команді/ проєкті. Якщо у команді є QA, то ми говоримо тільки про growth тестування. Часто зустрічаються команди, де немає QA і всі завдання з тестування виконуються розробниками.

back-end розробник це

“Технічний університет, SPD-University, GeekHub та інші курси. Головне мотивація та бажання навчатись”, – перераховує Java developer (backend) java розробник компанії SPD-Ukraine Дем’ян Куріленко. Якщо бекенд-розробник захоче займатися чат-ботами, може створити власний “тестовий” бот.

Читайте Також

Backend-розробник – це цікава і перспективна професія для тих, кому подобається логіка, математика, розробка алгоритмів. Так, ця книга вже застаріла, остання версія .NET фреймворку, для якої вона виходила, була four.5. Однак книга дає хороше розуміння, як все влаштовано під капотом.

У кожного програмного забезпечення є дві сторони – сторона Сервера і сторона Клієнта. Клієнт-частина – це та оболонка, з якою взаємодіє користувач (чи то користувач сайту, чи то користувач CRM/ERP системи, чи то користувач особистого кабінету тощо). У момент взаємодії клієнтської частини з інтерфейсом, відправляється запит на сервер, і сервер цю інформацію вже обробляє.

Хто Такий Backend-розробник І Чим Він Займається?

В рекомендаціях наведу популярні джерела для .NET розробників. “Це та складова, яка “ховається” за frontend-складовою”, – додає PHP Developer компанії Ekreative Петро Кулибаба. Скористуйтеся формою входу або введіть інший. Що стосується практичних порад, то все дуже індивідуально. Поділюся порадами, які б дав молодшому собі, якби міг. Щодня ми можемо надсилати вам схожі вакансії на ел.

Існують курси, на яких можна вчитися через інтернет. Вони дозволяють з нуля освоїти теорію і отримати практику, необхідну для початку кар’єри. Незважаючи на те, що backend передбачає роботу тільки з серверної частиною, почати шлях в професію краще з вивчення основ HTML і CSS. Далі – освоювати серверні мови програмування, роботу з базами даних. Зарплати backend фахівців приблизно можна порівняти з зарплатами frontend і складають тис.

PHP-розробники затребувані як на фрілансі, так і в офісі. PHP – один з найпопулярніших мов, на якому пишуть сайти. Ви можете шукати роботу на сайтах вакансій, а також виконувати разові проекти на сайтах для фрілансерів.

back-end розробник це

Бекенд розробка – це процес створення та підтримки серверної частини програмного забезпечення (backend), яка забезпечує взаємодію клієнтської частини з базами даних, бізнес-логікою та іншими зовнішніми системами. Також backend-розробник активно співпрацює з іншими учасниками команди розробки, включно з дизайнерами, тестувальниками та керівниками проєктів. Він може проводити обговорення з дизайнерами, уточнюючи вимоги і деталі виконання, щоб гарантувати відповідність інтерфейсу його функціональності. Крім цього, він може працювати разом із тестувальниками для оцінювання функціоналу та ефективності серверного боку програми. Коли ви станете досвідченим, можна буде трішки розслабитись і не поглиблювати свої знання, а розширювати їх.

Розробка технічного завдання, яке ляже в основу створення нового програмного забезпечення. Тому якісно продумане техзавдання – це 30, а то й 50% успіху будь-якого програмного забезпечення. Давайте порівняємо розробку ПЗ з будівництвом https://wizardsdev.com/ моста або будівлі. Не можна побудувати міст або будівлю без проектування, на етапі якого буде продумано все до дрібниць. Інакше цей міст/будівля не будуть безпечними, і не впораються із завданнями, для яких їх будували.

()

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *